Soutěž XII. Aventics Pneumobile Competition powered by Emerson je u konce. Letošní ročník nás provázela velká řada technických problémů. I přesto jsme však díky skvělé práci celého týmu a naších řidičů dokázali uspět v několika kategoriích. Výsledky jsou zatím neoficiální, čekáme na potvrzení na webových stránkách soutěže.

Vozidlo Falcon se umístilo na 6. místě v závodě Long-distance s dojezdem 6900 metrů. V první rozjížďce Arcade Race jsme dosáhli druhého nejrychlejšího času, při druhé rozjížďce jsme však kvůli závadě na pneumatické spojce museli odstoupit. V závodě na akceleraci se vozidlo kvůli problémům při rozjezdu umístilo až na 7. místě, nicméně při průjezdu cílem dosáhlo nejvyšší maximální rychlost ze všech zúčastněných vozidel. V ostatních disciplinách jsme poté ještě získali 3. místo za nejlépe provedenou konstrukci vozidla.

Vozidlo Javelin bohužel po slibné kvalifikaci nenastoupilo do závodu Long-distance kvůli problémům s převodovkou. Tyto problémy se nám nepodařily odstranit ani pro první rozjížďku Arcade Race a tohoto závodu jsme tak bohužel také nezúčastnili. Díky usilovné práci týmu však bylo vozidlo připraveno pro závod na akceleraci, kde dokonce překonalo vozidlo Falcon a umístilo se na 6. místě. Na vozidle komisi zaujaly především těhlice vyrobené technologií SLM. I díky nim obdrželi cenu za nejlépe provedený podvozek vozidla.

Suvéréním vítězem soutěže se stal tým BME Műszakik AiR-115 Team, kterým tímto gratulujeme. My si ze závodů odvážíme dvě zlaté 🥇🥇a jednu bronzovou 🥉medaili.

Máme smíšené pocity, jelikož víme, že naše vozidla měla potenciál na daleko lepší umístění. Nicméně z problémů, které nás při závodech provázely se poučíme a na příští šampionát dorazíme silnější.

Děkujeme našim fanouškům a sponzorům za vyjádřenou podporu. Nyní si dáme pár dní volna a poté nás čeká spousta práce, abychom byli schopni v příštím roce dosáhnout pouze těch nejlepších výsledků.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *