V rámci předmětu 0ZP proběhla ve spolupráci se společností SMC Industrial Automation CZ s.r.o. série školení zaměřených na pneumatické prvky a systémy.

Členové týmu Pneumobil Racing Team Brno a studenti bakalářského studia Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně získali během školení informace o pneumatických systémech a jejich principu fungování. Součástí školení bylo aktivní řešení různých zadání z oblasti pneumatiky. Studenti se tak přímo seznámili s návrhem a sestavení pneumatických systémů pomocí prvků vyráběné touto společností.

Získané znalosti mohou studenti promítnout nejen do stavby a optimalizace vozidel poháněných stlačeným vzduchem. Mechanika tekutin a konkrétně pneumatické systémy nachází uplatnění především v čistých nebo nebezpečných prostorech, kde nelze využít hydraulické nebo další systémy. V rámci řešení projektu zaměřeného na stavbu pneumobilů se pak jedná především o optimalizaci pneumatického okruhu za účelem zvýšení efektivity pohonné jednotky vozidla.

Spolupráce s firmou SMC Industrial Automation CZ s.r.o. probíhá již třetím rokem a i díky informacím získaným na těchto workshopech a školeních byli studenti v předchozích sezónách schopni postavit efektivní pohonné jednotky pneumobilů, které dosahují špičkových výsledků na mezinárodních závodech Aventics Pneumobil Competition pořádaných v maďarském městě Eger.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci

 

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *