Pneumobil Racing Team Brno oznamuje, že obě vozidla týmu byla zaregistrována do soutěže XII. International Aventics Pneumobil Competition – powered by Emerson.

Monoposty Javelin a Falcon byly přihlášeny do kategorie Normal, kde se mezi sebou utkávají týmy magisterských a doktorských studijních programů z celé Evropy. Pneumobil Racing Team Brno reprezentující Vysoké učení technické v Brně je jediným českým zástupcem v této soutěži.

Pro přijetí vozidel do soutěže bylo nutné vytvořit 2 technické zprávy popisující konstrukci a princip fungování monopostů. S potěšením oznamujeme, že zprávy byly úspěšně odeslány. Nyní čekáme na bodové ohodnocení od odborné komise.

V předchozích sezónách jsme s nově postavenými vozidly dosáhli zatím největších úspěchů v historii týmu. V květnu 2018 jsme v maďarském Egeru v konkurenci 34 evropských týmů zvítězili v závodě na akceleraci. Vítězství si náš studentský tým rovněž připsal v kategorii „Project management“ bilancující vedení a průběh projektu v průběhu celé sezóny v kombinaci s prezentačními schopnosti účastníků před odbornou komisí. Tato vítězství jsme doplnili 2. místem v maximální rychlosti, 3. místem v arkádě a 4. místem v závodě na maximální dojezd.

Přes tyto úspěchy byly na obou vozidlech identifikovány konstrukční uzly, jejichž optimalizace může přinést výrazné zvýšení výkonu a efektivity pohonných jednotek. Z tohoto důvodu jsme pro letošní sezónu přistoupili k modifikaci obou stávajících vozidel. 

U vozidla Javelin se jedná především o modifikaci pohonné jednotky. Kromě výrazného snížení hmotnosti je očekáváno zvýšení efektivity vozidla volbou vhodných převodových poměrů. Úpravy vozidla Falcon jsou zaměřena především na úpravu mechanismu řízení a brzdového okruhu pro zajištění lepší ovladatelnosti a bezpečnosti řidiče. Velkou změnou je taktéž úprava řídícího algoritmu, kterým projdou obě vozidla. Elektronika obou vozidel bude nyní jednodušší, spolehlivější a vzájemně kompatibilní. V letošní sezóně se konečně můžeme naplno zaměřit na testování vozidel a získat velké množství dat pro snížení spotřeby vozidel, volby jízdních strategií a zvýšení efektivity pneumatického systému.Ambice pro letošní sezónu jsou nejvyšší. Cílem týmu je celkové vítězství, ke kterému vede cesta přes obhajobu vítězství v závodě na akceleraci a zlepšení výsledků v ostatních disciplínách.

Úspěchy, které se podařilo týmu dosáhnout by nebyly možné bez pomoci našich PARTNERŮ. Tímto bychom Vám chtěli poděkovat za finanční, materiálovou, technologickou nebo vědeckou podporu při stavbě a modifikacích oboru vozidel. Jsme rádi, že se můžeme opřít o takto spolehlivé a kvalitní spoluhráče. Bez Vás by to nešlo. Děkujeme!

 

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *