Členové týmu Pneumobil Racing Team Brno v čele s vedoucím Ing. Matúšem Ranušou, byli oceněni rektorem VUT. Tým, který funguje pod záštitou Ústavu konstruování z jeho rukou přijal pamětní medaili VUT, kterou získal především za vynikající výsledky na mezinárodních závodech, mezifakultní spolupráci, propagaci Fakulty strojního inženýrství a Vysokého učení technického v Brně

V úterý 21. listopadu 2017 ocenil rektor v rámci Akademického shromáždění VUT v Brně vybrané osobnosti brněnské techniky. Celkem byly rozdány tři zlaté, osm stříbrných a dvě pamětní medaile. Dále bylo uděleno sedm Cen rektora a v rámci slavnostního ceremoniálu v historické novobarokní aule rektorátu byli oceněni i vítězové soutěže o nejlepšího pedagoga podle hodnocení studentů VUT v Brně.

„Moc si ocenění vážíme a děkujeme. Motivuje nás to pro další práci.“ reagoval na cenu vedoucí týmu Matúš Ranuša. Firma Aventics každý rok pořádá v maďarském městě Eger závody pneumobilů, kterých se vždy účastní přes tři desítky týmů z celé Evropy. Pneumobil racing team Brno se jako jediný zástupce z České republiky těchto závodů letos zúčastnil se svými vozy Javelin a Whirlwind. Právě Javelin, který tým vyvíjel od září minulého roku, si vedl velmi dobře a získal výborná umístění na závodech v evropské konkurenci. „V plánu bylo postavit auto, které bude schopné umístit se na horních příčkách, a to se povedlo.“ shrnul Matúš.

Jaroslav List

 


Tým na slavnostním rautu ve dvoraně rektorátu VUT.

 

Reprezentace na mezinárodních závodech v Maďarsku.

 

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *