Nová pravidla soutěže přináší nové výzvy. Dle současného znění pravidel soutěže Intenational AVENTICS Pneumobile Competition nebude v následujících sezónách nebude možná účast tříkolových vozidel.

Jelikož obě naše vozidla – Javelin a Falcon – jsou právě tříkolová, klíčovým bodem uplynulého ročníku byl návrh a realizace nového čtyřkolového monopostu. Díky nové koncepci jsme byli schopni snížit těžiště vozidla, od čehož si slibujeme zlepšení jízdních vlastností vozidla v porovnání s jeho předchůdci. 

Dalším klíčovým prvkem, který prošel výraznou úpravou je nový brzdový okruh, od které si vedle vyšší spolehlivosti slibujeme zvýšení efektivity, a tím pádem zkrácení brzdné dráhy. Standardní cyklistické náboje použit é u předchozích vozidel se ukázaly jako nevhodné řešení, v rámci nepovinně volitelného předmětu 0ZP navrhl student bakalářského studia Pavel zcela nový náboj kompatibilní s hnacími poloosami pohonné jednotky a zabudovanými volnoběžnými spojkamiZměna náboje zadních kol proběhla z důvodu zavedení diferenciálu do pohonné jednotky pro zajištění pohonu obou zadních kol. 

Vzhledem k pandemii viru COVID-19 byl celý proces výroby a kompletace vozidla výrazně zkomplikován. Současně vzhledem k situaci byly odloženy letošní závody na květen 2021. Ještě před březnovým uzavřením fakulty pro studenty se ve spolupráci s firmou Tauchman SWS, s.r.o podařilo vyrobit svařovanou konstrukci rámu vozidla. Nyní po návratu studentů na půdu fakulty probíhá výroba a montáž posledních komponentů pohonné jednotky a v blízké době nás konečně čeká kompletace celého monopostu.  

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *